De ce să alegem boilerul cu pompă de căldură NUOS PLUS WI-FI?
Boilerul NUOS PLUS WI-FI de la Ariston este soluția ideală pentru încălzirea apei într-un mod eficient și prietenos cu mediul. Dotat cu tehnologie de ultimă generație, inclusiv control Wi-Fi de la distanță și un sistem de gestionare inteligentă a energiei, acest boiler asigură confortul și economiile dorite. Cu un design modern și funcții avansate, NUOS PLUS WI-FI este construit pentru a oferi performanță ridicată și durabilitate în orice locuință.
- Wi-Fi integrat pentru control de la distanță
- Aplicația Aqua Ariston NET: interacțiune ușoară, feedback prompt asupra performanței și conștientizare energetică
- Integrare în ecosistemul Ariston prin BusBridgeNet®
- În cazul unui sistem cu un generator de căldură și un gateway Wi-Fi conectat prin BUS, întregul sistem poate fi gestionat cu ușurință și prin Ariston NET
- Clasă energetică A+ și timpi scurți de încălzire
- Domeniu de lucru mod pompă de căldură cu funcționare la temperatura aerului între -5 și 42 °C
- Temperatura apei atinge maxim 62°C în modul pompă de căldură
- Rezervor interior din oțel emailat cu titan
- Rezistență electrică cu putere dublă din steatit
- Anod activ (ProTech) și anod de magneziu
- Display simplu cu butoane soft touch
- Funcții: Green, i-Memory, Comfort, Boost, Fast și HC-HP
- Programare săptămânală
- Funcție de încorporare cu sistem fotovoltaic
* Capacitatea utilă de acumulare depinde de elementele constructive ale fiecărui model și se regăsește pe eticheta metalică de pe produs.

- ➤ Valori obținute la temperatura exterioară de 7 °C și umiditatea relativă 87%, temperatura de intrare a apei de 10 °C și temperatura de încălzire a apei setată la 55 °C (conform EN 16147 și CDC 103-15/C:2018). Prevăzut cu tub de evacuare Ø200 mm.
- ➤ Valori obținute la temperatura interioară de 15 °C și umiditatea relativă 71%, temperatura de intrare a apei de 10 °C și temperatura de încălzire a apei setată la 55 °C (conform EN 16147 și CDC 103-15/C:2018). Sursa de aer internă, fără conductă. Prevăzut cu tub de evacuare Ø200 mm.
- ➤ Valori obținute din măsurători realizate conform prevederilor din EN 12102-2. Acestea garantează funcționarea corectă și întreținerea ușoară a produselor fără conducte. Cu toate acestea, funcționarea corectă a produsului este garantată până la o înălțime minimă de 2,090m.
- ➤ Valori obținute la o temperatură a aerului exterior 7°C și o umiditate relativă de 87%, iar pentru apa interioară 10°C, temperatura de încălzire a apei setată la 55 °C (conform prevederilor normei 204/C 40/03 - metode tradiționale de măsurare și calcul). Prevăzut cu tub de evacuare Ø200 mm.


| Cod | Descriere |
|---|---|
| A | Tub ¾” intrare apă rece |
| B | Tub ¾” ieșire apă caldă |
| C | Racord evacuare condens |
| D | Tub ¾” intrare serpentină circuit auxiliar (SYS și TWIN) |
| E | Tub ¾” ieșire serpentină circuit auxiliar (SYS și TWIN) |
| F | Teacă pentru sonda superioară (S3) (SYS) |
| G | Tub ¾” intrare serpentină circuit auxiliar (TWIN SYS) |
| H | Tub ¾” ieșire serpentină circuit auxiliar (TWIN SYS) |
| I | Teacă pentru sonda superioară (S4) (TWIN SYS) |
| L | Tub ¾” recirculare (SYS și TWIN SYS) |
| M | Teacă pentru sonda inferioară (S2) (SYS și TWIN SYS) |
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | ARISTON |
| CARACTERISTICI | |
| Clasă energetică | A+ |
| Greutate | 95kg |
| Înălțime | 1737 mm |
| Latime | 600 mm |
| Lungime | 680mm |
| Capacitate de încălzire | 1.13 kW |
| COP | 3,35 |
| Alimentare | 230 V AC |
| Temperatură maximă agent termic | 62°C |
| Putere element incalzitor de rezerva (kW) | 1200 W |
| Conectare cu panouri solare | DA |
| Agent frigorific | R-134A |
| Eficienta de incalzire a apei calde menajere | 138 % |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Putere sonoră încălzire | 55 DBA |
| Tip display | LCD |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Tip montare | Pardoseala |
| Tip pompa | Aer - apa |
| Control Wi-Fi | DA |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -10°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +42°C |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |
| CABLU | |
| Material rezervor apa | Otel emailat |
| DATE TEHNICE | |
| VOLUM | 336 litri |




