Unitate exterioara Mitsubishi Electric City Multi VRF Linia Small Y PUMY-P250YBM
Cea mai buna eficienta energetica din intreaga clasa
Noua serie Small Y (PUMY) a fost proiectata pentru a oferi niveluri extraordinare de eficienta energetica la functionarea in timpul verii (EER) si iernii (COP). Intreaga gama inregistreaza valori COP mai mari de 4, aceste unitati fiind utilizabile chiar si in regiunile unde legislatia este mai restrictiva in privinta performantelor.
Confort total. Chiar si la -20 °C
Noua serie Small Y (PUMY) este acum capabila sa functioneze in modul de incalzire, intr-o gama de temperaturi chiar mai mare (de la -20 la +15 °C).
Noua carcasa are o suprafata de schimb de caldura mai mare. Unitatile exterioare ale seriei Small Y pot fi conectate acum la intreaga gama de unitati interioare rezidentiale și comerciale, cu un aspect care corespunde perfect aplicatiilor (cum ar fi cladirile rezidentiale si hotelurile).
Puterea unui sistem VRF, eleganta unui sistem rezidential Multi-Split
Silentiozitate totala
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | Mitsubishi |
| Tip produs | Unitate externa |
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate | 10 Hp |
| Înălțime | 1662 mm |
| Latime | 460 mm |
| Lungime | 1050 mm |
| Compresor | Inverter |
| Capacitate de răcire | 28 kW |
| Capacitate de încălzire | 31.5 kW |
| SEER | 6.28 |
| SCOP | 4.22 |
| Alimentare | Trifazica |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Tip unitate | VRV |
| Greutate | 192 kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -5°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +52°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +15°C |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 luni |


