Pompă WILO MEDANA CH1-L.1002-2/V/E/10T
5.723Lei
Prețul include taxa verde
Stoc:
Garanție: 24 luni
Viewed 2024 times
Plată în rate
Integrarea eficientă în instalație.
Wilo-Medana CH1-L cu amorsare normală, multietajată, atinge cea mai înaltă performanță hidraulică. Tipul constructiv compact și robust, cu componente rezistente la coroziune, permite aplicații pentru apă potabilă, precum și utilizarea la temperaturi ambiante de până la 50 °C. Pompa certificată UL oferă un domeniu foarte larg de utilizare pentru integrarea în sisteme mai mari.
Avantajele dumneavoastră
Eficiență înaltă printr-o performanța hidraulică înaltă
Punere în funcțiune și întreținere ușoară și rapidă datorită deschiderilor mari pentru umplerea și golirea pompelor
Fiabilitate ridicată în ce privește robustețea și nivel scăzut de zgomot datorită inelului de separare și a piesei intermediare rezistente la coroziune cu strat de acoperire KTL
Utilizare la temperaturi ambiante de până la 50° C, ceea ce permite un domeniu de utilizare extins, în special pentru integrarea în instalații
Adecvată pentru utilizare în instalații de apă potabilă
Îndeplinește cerințele de certificare UL
Proprietăți ale produsului
- 1 Concepție compactă
- 2 Materiale care intră în contact cu fluidul pompat din oțel inoxidabil
- 3 Piesă intermediară cu strat de acoperire prin cataforeză
- 4 Diametru mare pentru umplere și golire
- 5 Picior de pompă ranforsat cu acces direct pentru înșurubare pe podea
- 6 Opțional: racord hidraulic rapid
DIMENSIUNI SI DESENE DE EXECUTIE
Întrebări Frecvente (FAQ)
Capacitatea de 1.1 kW este ideală pentru un confort termic rapid. Pentru o cameră de 30mp, se recomandă în general un aparat de 12.000 BTU, însă dimensionarea exactă depinde de izolarea locuinței, numărul de ferestre și expunerea la soare.
Aparatele care se încadrează în clasa energetică F
beneficiază de compresoare Inverter ultra-eficiente. Acestea reduc consumul de energie electrică semnificativ comparativ cu modelele mai vechi, oferind în același timp o răcire și încălzire mai rapidă.
Garanția de 24 LUNI
acoperă defectele de fabricație ale unităților interne și externe. La ArtBuilding garantăm asistență tehnică de specialitate, astfel încât să te bucuri de un climat perfect fără griji.
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | WILO |
| CARACTERISTICI | |
| Clasă energetică | F |
| Echipare | Etansare mecanica EPDM |
| Greutate | 12,6 kg |
| Înălțime | 211,8 mm |
| Latime | 166 mm |
| Lungime | 400,2 mm |
| Putere | 1.1 kW |
| Alimentare | 3~400 V, 50 Hz |
| Temperatura minima admisa | -20°C |
| Temperatura maxim admisa | +120°C |
| Grad de protectie | IP55 |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Tip pompa | Pompa HIDROFOR multietajata |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 24 LUNI |
| DATE HIDRAULICE | |
| Presiune de lucru maximă PN | 10 bar |
| Racord de refulare | Rp 1¼ |
| Înălțime de pompare max. | 26 mca |
| DATE TEHNICE MOTOR | |
| Putere nominală a motorului | 1.1 kW |
| MATERIALE | |
| Carcasă pompă | Otel inoxidabil |
| DIMENSIUNI DE INSTALARE | |
| Racord conductă la aspirație | Rp 1½ |
| DATE TEHNICE | |
| Curent nominal max. | 2,7 A |
| Debit max. Q | 15 m³/h |











