Senzor pentru reglarea continuă a turaţiei în funcţie de presiunea diferenţială.
Notă
Aveţi grijă ca între pompă şi senzor să fie instalată o clapetă de reţinere. Pentru funcţionarea fără erori sunt necesare armături de întreţinere şi un vase sub presiune cu membrană.
Conţinutul livrării
- Senzor de presiune (calibrat din fabrică)
- Priză
| MATERIALE | |
| Material etanșare | EPDM |
| DATE TEHNICE | |
| Grad de protecție | IP65 |
| Temperatură ambiantă min. | -20 °C |
| Temperatură ambiantă max. | 80 °C |
| Greutate | 0,06 kg |
| Nr. art. | 2550661 |
| Temperatura fluidului pompat min. | 0 °C |
| Temperatura fluidului pompat max. | 90 °C |
| Semnal de ieșire | 4-20mA |
| Domeniu de măsurare min. | 0 bar |
| Domeniu de măsurare max. | 10 bar |
| Material racord presiune | Oțel inoxidabil |

