Unitate interna GMV Gree GMV-ND28T/B-T caseta 2.8 kW
Unitatea interioara tip caseta este destinata pentru a face fata nevoilor actuale de climatizare.
Eficienta energetica imbunatatita cu 20%
Coeficientul COP al sistemului GMV5 este imbunatatit pana la 4.35 datorita eficientei inalte a compresorului inverter si a motorului inverter ce actioneaza ventiatorul.
Maxime: 1000 m, lungime traseu frigorific, 1500 m distanta de comunicare
Traseul frigorific extins si distanta de comunicare mai mare face proiectarea HVAC mai flexibila.
Operatii automate de back-up
Fiecare modul si fiecare compresor poate avea o solutie de back-up care poate sa minimizeze inconvenientele care pot aparea intr-o situatie de urgenta.
Spatiul de instalare redus cu pana la 15%
Designul compact al GMV5 ofera mai mult spatiu iber si proiectarea HVAC devine mai usoara.
Punere in functiune si depanare inteligenta
Presupune alocarea automata a adreselor pentru UE si UI, detectarea automata a erorilor, depanare automata. Detectarea automata a erorilor de conexiune a traseului frigorific.
Functia de alarma in caz de incendiu
GMV5 poate fi conectat la semnalul alarmei de incendiu iar in caz de incendiu unitatea AC poate fi scoasa din functiune.
CARACTERISTICI GENERALE:

- Degivrare inteligenta
- Depanare inteligenta
- Fereastra pentru inspectie
- Compresor ALL DC Inverter
- Controlul tehnologiei sub-cooling care optimizeaza racirea si incalzirea
- Pornire ultra rapida in regim de incalzire
- Tratament anticoroziv din aliaj aurit
- Recuperare automata pentru agentul frigorific
- Autoadresare a unitatilor interioare si exterioare
CARACTERISTICI:
- Functionare ultra silentioasa
- Jet de aer puternic si echilibrat
- Sistem inteligent de eliminare a condensului la diferenta de nivel de 1 m
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | GREE |
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 9000 BTU |
| Capacitate încălzire | 9000 BTU |
| Capacitate de răcire | 2.80 kW |
| Capacitate de încălzire | 3.20 kW |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | Da |
| Debit de aer răcire | 400 / 500 / 600 m³/h |
| Debit de aer încălzire | 400 / 500 / 600 m³/h |
| Nivel de zgomot răcire | 35 / 39 / 41 dB |
| Nivel de zgomot încălzire | 35 / 39 / 41 dB |
| Suprafața de montare | Plafon fals |
| Lungime unitate internă | 773 mm |
| Lățime unitate internă | 773 mm |
| Înălțime unitate internă | 300 mm |
| Greutate | 20.5 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Țeavă conexiune lichid | 6.35 mm (1/4") |
| Țeavă conexiune gaz | 9.52 mm (3/8") |


