Unitate externa aer conditionat Gree VRF GMV-224WM/B-X ALL DC Inverter 9 CP

Eficienta energetica imbunatatita cu 20%
Coeficientul COP al sistemului GMV5 este imbunatatit pana la 4.35, datorita eficientei inalte a compresorului inverter si a motorului inverter ce actioneaza ventilatorul.
Maxime: 1000 m lungime traseu frigorific, 1500 m distanta de comunicare
Traseul frigrific extins si istanta de comunicare mai mare, face proiectarea HVAC mai flexibila.
Operatii automate de back-up
Fiecare modul si fiecare compresor poate avea o solutie de bac-up, care poate sa minimizeze inconvenientele care pot aparea intr-o situatie de urgenta
Spatiul de instalare redus cu pana la 15%
Designul compact al GMV5 ofera mai mult spatiu liber si proiectarea HVAC devine mai usoara
Punere in functiune si depanare inteligenta
Presupune alocarea automata a adreselor pentru UE si UI, detectarea automata a erorilor, depanare automata. Detectarea automata a erorilor de conexiune a traseului frigorific.
Functia de alarma in caz de incendiu
GMV5 poate fi conectat la semnalul alarmei de incendiu, iar in caz de incendiu unitatea AC poate fi scoasa din functiune

CARACTERISTICI:
- Degivrare inteligenta
- Depanare inteligenta
- Fereastra pentru inspectie
- Compresor ALL DC Inverter
- Controlul tehnologiei sub-cooling care optimizeaza racirea si incalzirea
- Pornire ultra rapida in regim de incalzire
- Tratament anticoroziv din aliaj (AI-Mn) aurit
- Recuperare automata pentru agentl frigorific
- Autoadresare a unitatilor interioare si exterioare
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | GREE |
| Tip produs | Unitate externa |
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate de răcire | 22.4 kW |
| Capacitate de încălzire | 25.0 kW |
| COP | 4.30 |
| Alimentare | Trifazat |
| Tensiune alimentare | 400 V AC |
| Tip racire | cu aer |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Tip unitate | VRV |
| Agent frigorific | R-410A |
| Putere sonoră | 60 dB |
| Greutate | 225 kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -5°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +52°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Țeavă conexiune lichid | 9.52 mm (3/8") |
| Țeavă conexiune gaz | 19.05 mm (3/4") |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 luni |

