CAC, R32, Wind-Free, Slim 1 Cale, Pompă de Căldură, 3.5kW
AC035RN1DKG/EU
Lamele mai lungi
Wind-Free™
CAPACITATE
3.5 kW
Răcire fără curent de aer
Wind-Free™
Tehnologia de răcire Wind-Free™ asigură un nivel confortabil de răcire fără flux de aer direct neplăcut. Aerul rece este distribuit delicat prin 10.000 de micro-orificii, menținând temperatura ideală fără disconfort.
Răcire rapidă și eficientă
Lamele extinse
Cu lamele mai late și mai lungi, acest sistem de aer condiționat răcește rapid suprafețe mari, asigurând confort în fiecare colț al încăperii.

Specificații
Răcire
0.85 / 3.50 / 4.20 kW
Dimensiuni nete (WxHxD)
790 x 548 x 285 mm
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 12000 btu |
| Capacitate răcire | 3260-18003 BTU |
| Capacitate încălzire | 2560-14320 BTU |
| Capacitate de răcire | 0.85/3.50/4.20 kW |
| Capacitate de încălzire | 1.00/4.00/5.00 kW |
| EER | 3.21 |
| SEER | 602 |
| COP | 3.12 |
| SCOP | 4 |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Consum anual energie electrică răcire | 198 kWh/a |
| Consum anual energie electrică încălzire | 700 kWh/a |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | AC035RN1DKG |
| Tip unitate | Caseta |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | DA |
| Filtru | anti-praf |
| Debit de aer răcire | 9.0/8.2/7.2 m³/min |
| Nivel de zgomot răcire | 36/42 dB |
| Suprafața de montare | Plafon fals |
| Lungime unitate internă | 1198 mm |
| Lățime unitate internă | 500 mm |
| Înălțime unitate internă | 135 mm |
| Greutate | 14.5kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | AC035RXADKG |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | BLDC DUBLU |
| Agent frigorific | R-32 |
| Diferența de nivel maximă | 20 ml |
| Lungime unitate externă | 790 mm |
| Lățime unitate externă | 285 mm |
| Înălțime unitate externă | 548 mm |
| Greutate | 32.5 kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Suprafață acoperită | 25*35 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +52°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Țeavă de conexiune condens | 32 mm |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |






