Samsung Cebu Wind-Free™ 24000 BTU
Cod Model: AR50F24C1AHNEU-AR50F24C1AHXEU
- ✔ Tehnologie Wind-Free™
- ✔ Control Wi-Fi Smart (SmartThings)
- ✔ Agent Frigorific Ecologic R32
- ✔ Capacitate 24000 BTU (7.0kW)
- ✔ Suprafață deservită: 50 - 70 mp
De ce să alegi Samsung Cebu 24000 BTU?
Modelul Samsung Cebu reprezintă echilibrul perfect între tehnologia de ultimă oră și eficiența energetică. Alegând Cebu, investești într-un aparat care nu doar răcește aerul, ci creează un mediu sănătos și inteligent. Cu funcția AI Auto Comfort, aparatul învață preferințele tale, iar tehnologia Wind-Free™ elimină disconfortul curenților de aer rece, dispersând răcoarea uniform prin cele 23.000 de micro-orificii.
Răcire Wind-Free™
Confort fără curent direct de aer
Bucură-te de o răcoare confortabilă cu Wind-Free™. Acesta dispersează ușor aerul prin 23.000 de micro-orificii, eliminând senzația neplăcută de vânt rece pe piele. Utilizează cu 77% mai puțină energie decât modul Răcire Rapidă.
Economie de energie de până la 77%
Eficiență maximă, facturi minime
Atunci când funcționează în modul Wind-Free™, unitatea exterioară utilizează o putere minimă, economisind semnificativ energia electrică în comparație cu modurile convenționale. Te bucuri de confort fără grija consumului.
AI Auto Comfort & SmartThings
Controlează-ți climatul de oriunde prin aplicația SmartThings. Tehnologia AI analizează condițiile din cameră și tiparele tale de utilizare pentru a optimiza automat temperatura și fluxul de aer.
Wind-Free™ Good Sleep
Creează climatul ideal pentru un somn profund, fără fluxuri de aer rece care să te trezească în timpul nopții.
Răcire Rapidă
Răcește camera cu 43% mai rapid datorită tehnologiei Digital Inverter Boost și ventilatorului cu 15% mai mare.
Aer Curat și Mentenanță Ușoară
Auto Clean: Proces în 3 pași care usucă interiorul aparatului pentru a preveni bacteriile și mirosurile neplăcute.
Easy Filter Plus: Filtru anti-bacterian situat deasupra, ușor de scos și de curățat sub jet de apă.
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | SAMSUNG |
| Tip produs | Rezidential |
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 24000 BTU |
| Capacitate de răcire | 14–7.6 kW |
| Capacitate de încălzire | 1.2–9.70 kW |
| EER | 3.33 |
| SEER | 6.8 |
| COP | 3.73 |
| SCOP | 4.3 |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Consum anual energie electrică răcire | 335kWh/an |
| Consum anual energie electrică încălzire | 1335kWh/an |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | AR50F24C1AHNEU |
| Tip unitate | Split de perete |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Purificare, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | Da |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Debit de aer răcire | 17.7 m³/min |
| Debit de aer încălzire | 17.7 m³/min |
| Nivel de zgomot răcire | 25/41 dB |
| Nivel de zgomot încălzire | 25/41dB |
| Suprafața de montare | Perete |
| Lungime unitate internă | 1055 mm |
| Lățime unitate internă | 215 mm |
| Înălțime unitate internă | 299 mm |
| Greutate | 12.5 Kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | AR50F24C1AHXEU |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | BLDCRotary |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 15 m |
| Diferența de nivel maximă | 8 m |
| Nivel de zgomot | 46 dB |
| Putere sonoră | 60 dB |
| Lungime unitate externă | 880 mm |
| Lățime unitate externă | 310mm |
| Înălțime unitate externă | 638 mm |
| Greutate | 37 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Control Wi-Fi | Integrat |
| Suprafață acoperită | 60-70 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -10°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +46°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +18°C |
| Țeavă conexiune lichid | 6.35 mm (1/4") |
| Țeavă conexiune gaz | 12.52 mm (3/8") |
| Țeavă de conexiune condens | 18 mm |
| Kit montaj inclus | Nu |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 48 luni |
| Garanție compresor | 36 luni |

