CARACTERISTICI DE TOP
Ajustare la 1Pa
Instalare ușoară
Filtru
Întrerupătorul cu plutitor
Ajustare la 1Pa
Este posibilă ajustarea reglajelor ESP prin intermediul controllerului cu fir. Precizia de 1Pa este cea mai bună din clasă pentru reglajele ESP. YXE-C01U1(E) este recomandat pentru reglajul parametrului ESP. (Parametrul se poate regla 17→10→de la 1 până la 250). Atenție: Unitatea duct de 7.0kW (24K Btu/h) are un ESP maxim de 40Pa. Dacă instalația presupune o tubulatură lungă, se recomandă unitatea DUCT MSP de 7.0kW.
Instalare ușoară
Direcția de absorbție a aerului poate fi schimbată din partea din spate în partea de jos. Se poate instala fără restricții sau prin conectarea grilelor de absorbție. Se recomandă absorbția pe partea din spate, deoarece nivelul de zgomot este cu 5 dB(A) mai mic față de absorbția inferioară.
Filtru
Unitățile de tip DUCT de la Hisense sunt echipate standard cu un filtru de nylon. Acesta are o durată lungă de viață, necesitând mai puține înlocuiri și timp redus pentru întreținere. Este spălabil, ceea ce permite o curățare rapidă și eficientă.
ÎNTRERUPĂTORUL CU PLUTITOR
Întrerupătorul cu plutitor vă asigură că apa este întotdeauna sub nivelul de siguranță, chiar dacă se strică pompa de evacuare sau dacă se înfundă scurgerea. Aceasta reprezintă o dublă asigurare că nu vor fi distrugeri provocate de apă. Unitățile de tip DUCT de la Hisense sunt toate echipate în standard cu întrerupătoare cu plutitor. Caseta de colectare a unităților Hisense este suficient de mare pentru a colecta toată apa ce s-ar putea întoarce din circuitul de evacuare în cazul unei întreruperi a alimentării cu energie electrică.
DESIGN SLIM PENTRU UNITATEA DUCT
Unitățile duct de tip SLIM cu capacități de la 2.5kW la 7.0kW au înălțimea de numai 190mm.
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | HISENSE |
| Tip produs | Rezidential |
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 68000 BTU |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | AUD200UX4RPH8 |
| Tip unitate | Split de perete |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | Da |
| Putere sonoră răcire | 52 dB |
| Putere sonoră încălzire | 52 dB |
| Suprafața de montare | Perete |
| Lungime unitate internă | 858 mm |
| Lățime unitate internă | 1400 mm |
| Înălțime unitate internă | 420 mm |
| Greutate | 84 Kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | AUW200U6RZ8 |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | Rotary |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 75 m |
| Diferența de nivel maximă | 30 m |
| Putere sonoră | 63 dB |
| Lungime unitate externă | 1100 mm |
| Înălțime unitate externă | 1650 mm |
| Greutate | 140 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Control Wi-Fi | da |
| Suprafață acoperită | 200-225 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +50°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Kit montaj inclus | Nu |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 luni |
| Garanție compresor | 36 luni |

