Pompă WILO Yonos MAXO-D 32/0,5-11 PN 6/10
17.753Lei
Prețul include taxa verde
Stoc:
Garanție: 24luni
Viewed 2882 times
Plată în rate
Pompă standard compactă pentru clădiri comerciale.
Pompa de înaltă eficiență Wilo-Yonos MAXO se potrivește perfect ca pompă standard compactă pentru clădirile comerciale cu utilizări HVAC. Datorită setărilor și funcțiilor de bază cu trei moduri de funcționare și butonul verde, pompa este foarte ușor de setat și operat. Cu modulul Wilo-Connect, pompa poate fi extinsă cu alte funcții inteligente.
Avantajele dumneavoastră
Pompe de înaltă eficiență pentru economie de energie
Display LED pentru transparență completă a înălțimii de pompare setate, a treptei de turație și a posibilelor erori
Schimbare facilă a pompelor standard asincron datorită tipului constructiv compact și conexiunii electrice cu ștecher Wilo
Selectare facilă a modurilor de control ∆p-v, ∆p-c și trei trepte de setare a turației prin intermediul butonului verde
Siguranţa disponibilităţii instalaţiei datorită semnalizării generale de avarie
Opțional: Modulul Wilo-Connect Yonos MAXO cu funcții inteligente suplimentare
Întrebări Frecvente (FAQ)
Capacitatea de 10-350 W este ideală pentru un confort termic rapid. Pentru o cameră de 30mp, se recomandă în general un aparat de 12.000 BTU, însă dimensionarea exactă depinde de izolarea locuinței, numărul de ferestre și expunerea la soare.
Aparatele care se încadrează în clasa energetică F
beneficiază de compresoare Inverter ultra-eficiente. Acestea reduc consumul de energie electrică semnificativ comparativ cu modelele mai vechi, oferind în același timp o răcire și încălzire mai rapidă.
Garanția de 24 LUNI
acoperă defectele de fabricație ale unităților interne și externe. La ArtBuilding garantăm asistență tehnică de specialitate, astfel încât să te bucuri de un climat perfect fără griji.
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | WILO |
| CARACTERISTICI | |
| Clasă energetică | F |
| Echipare | Modul electronic |
| Greutate | 17 kg |
| Înălțime | 334mm |
| Latime | 251 mm |
| Lungime | 220mm |
| Putere | 10-350 W |
| Alimentare | 1~230 V ±10% |
| Temperatura minima admisa | -20°C |
| Temperatura maxim admisa | +110°C |
| Grad de protectie | IPx4D |
| Diamentru nominal | 32mm |
| Distanta intre flanse | 220 mm |
| Indice de eficiență energetică | 0.20 |
| Racord conducta | FLANSA |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Tip pompa | Pompa recirculare |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 24 LUNI |
| DATE HIDRAULICE | |
| Presiune de lucru maximă PN | 6/10 bar |
| Racord de refulare | 32 mm |
| Înălțime de pompare max. | 11 mca |
| MATERIALE | |
| Carcasă pompă | Fonta |
| DIMENSIUNI DE INSTALARE | |
| Racord conductă la aspirație | 32 mm |
| DATE TEHNICE | |
| Curent nominal max. | 1.33 A |
| Debit max. Q | 13 m³/h |









