De ce să alegi aparatul de aer condiționat multisplit Daikin Bluevolution cu două unități interne 7000 și una de 12000 BTU Silver?

Design premiat
Aparatul de aer conditionat Daikin STYLISH Bluevolution este perfect în interiorul locuinței tale
Stylish este perfectă în interiorul locuinței tale datorită celor patru opțiuni de culori stilate (alb, gri, negru și abanos) și un design elegant. Cu dimensiuni subțiri și colțuri curbate, Stylish este unitatea cu cel mai compact design disponibil pe piață.
Prezentare pe scurt:

Proiectată pentru a ieși în evidență
› Patru culori diferite: Puteți alege între alb, argintiu, negru mat sau blackwood, pentru a avea o culoare potrivită interiorului casei dumneavoastră.
› Fabricat în Europa: Având cele mai mici dimensiuni din categoria sa, unitatea Stylish se potrivește cu ușurință în orice cameră, fără a ocupa spațiu inutil.
› Aer pur, garantat: Echipată cu tehnologia Flash Streamer patentată de Daikin și cu filtru dezodorizant cu apatit de titan, aveți garanția că aerul dumneavoastră nu conține virusuri, alergeni sau mirosuri neplăcute.
› Control inteligent: Gestionarea funcționării prin intermediul aplicației Onecta, inclusiv comenzi vocale prin Asistentul Google și Amazon Alexa
Stylish pentru locuința ta
Stylish pentru locuința ta. Bucură-te de combinația perfectă între designul excelent și tehnologia de climatizare avansată cu unitatea de perete premiată Stylish.
Concepută pentru a-ți satisface nevoile
Descoperă o soluție de climatizare premiată, cu patru opțiuni de culori elegante.
Răcire și încălzire premium
Bucură-te de climatul tău perfect pe tot parcursul anului.
Cea mai bună performanță din clasă
Tehnologia noastră inovativă oferă performanță de top și funcționare fiabilă.
Control inteligent al climatizării
Gestionează ușor Stylish de la telecomanda cu infraroșu, din aplicație sau cu Alexa sau Google Home.
Disponibilă în 4 culori: alb, argintiu, negru și abanos
Un design compact și funcțional, care se integrează în orice interior.
-NOU- culoare negru mat

Control inteligent de oriunde te afli

Unitatea poate fi controlată cu ajutorul aplicației Daikin Residential Controller, disponibilă pentru produsele nou instalate din generația a treia.
Aceasta iți va da posibilitatea să monitorizezi permanent, de pe tabletă sau smartphone, din orice locație, parametrii de climatizare prin intermediul internetului (WiFi) sau al unei rețele locale (WLAN):
- vei putea programa temperatura pe intervale orare
- vei putea revizui oricand consumul de energie
Descarcă gratuit aplicația Daikin Residential Controller direct pe telefonul sau tableta ta.
Poți controla echipamentul prin comandă vocală cu ajutorul aplicațiilor inteligente.
Eficiență energetică ridică și impact redus asupra mediului
Consumul tău de energie electrică va fi substanțial diminuat datorită tehnologiei Inverter , materializată într-un compresor complex care își ajustează viteză de lucru în funcție de temperatura camerei, evitându-se astfel opririle și pornirile consumatoare de curent în exces.
Stylish face parte din gama Bluevolution, caracterizată de folosirea agentului frigorific R-32, care reduce cu 68% impactul asupra încălzirii globale (GWP) și îmbunătățește performanță energetică a aparatului..
Aparatul atinge valori ale eficienței energetice de până la 7,33 SEER și 4,60 SCOP.
Aer inteligent pentru tine
Senzorul Grid Eye pentru o temperatură uniformă
Temperaturi constante ale camerei
Stylish este dotat cu senzorul Grid Eye care măsoară temperatura suprafeței întregii camere, împărțind-o într-o grilă cu 64 de pătrate diferite. După ce detectează perimetrele prea reci sau prea calde, aparatul direcționează jeturi de aer acolo unde este necesar, pentru uniformizarea temperaturii în întregul spațiu interior.
Umiditate controlată
Pentru a crea un echilibru temperatură - umiditate în întregul spațiu interior, Stylish utilizează câteva setări speciale pentru a regla automat ventilatorul și compresorul.
Efectul Coandă pentru un climat confortabil
Bazată pe teoria savantului român Henri Coandă, această funcție optimizează jetul de aer prin utilizarea unor fante special create în partea inferioară a unității. Astfel, aerul va fi mai bine direcționat, asigurând o distribuție mai bună a temperaturii în întreagă camera.
Flash Streamer pentru un aer proaspăt și pur
Stylish furnizează cea mai bună calitate a aerului interior, folosind tehnologia Flash Streamer .
Acest sistem îndepărtează alergenii și mirosurile, asigurând un aer interior sănătos. Pe lângă acestea, echipamentul este dotat cu un filtru din apatit de titan și cu un filtru lavabil pentru particulele de praf de mari dimensiuni.

| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | Daikin |
| Tip produs | SIstem MULTI SPLIT |
| CARACTERISTICI | |
| Greutate | 47 Kg |
| Capacitate generală | 24000 BTU |
| Capacitate răcire | 24907 BTU |
| Capacitate încălzire | 27978 BTU |
| SEER | 8.50 |
| SCOP | 4.66 |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A++ |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATE INTERNĂ 1 | |
| Capacitate generală | 12000 BTU |
| Control Wi-Fi | DA |
| Culoare UI Camera 1 | Argintiu |
| Debit de aer încălzire | 4.5 / 6.4 / 8.7 / 10.9 m³/min |
| Debit de aer răcire | 4.6 / 6.1 / 8.2 / 11.0 m³/min |
| Dimensiune carcasă | 295 x 798 x 189 mm |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Funcții | Autodiagnoza, Detectarea prezentei, Dezumidificare, Incalzire, Ionizare, Purificare, Racire, Ventilatie |
| Nivel de zgomot încălzire | 19 / 25 / 32 / 39 dB |
| Nivel de zgomot răcire | 19 / 25 / 32 / 39 dB |
| Cod unitate internă | FTXA20CS |
| Suprafata acoperita | 25-35 m² |
| UNITATE INTERNĂ 2 | |
| Capacitate generală | 12000 BTU |
| Cod unitate internă | FTXA35CS |
| Control Wi-Fi | DA |
| Culoare UI Camera 2 | Argintiu |
| Debit de aer încălzire | 4.5 / 6.4 / 9.0 / 11.5 m³/min |
| Debit de aer răcire | 4.6 / 6.1 / 8.6 / 11.9 m³/min |
| Dimensiune carcasă | 295 x 798 x 189 mm |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Funcții | Autodiagnoza, Detectarea prezentei, Dezumidificare, Incalzire, Ionizare, Purificare, Racire, Ventilatie |
| Nivel de zgomot încălzire | 19 / 25 / 33 / 41 dB |
| Nivel de zgomot răcire | 19 / 25 / 33 / 41 dB |
| Suprafata acoperita | 15-20 m² |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | 3MXM68A |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | Swing |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 50 m |
| Diferența de nivel maximă | 15 m |
| Nivel de zgomot | 46 dB |
| Putere sonoră | 59 dB |
| Lățime unitate externă | 340 mm |
| Înălțime unitate externă | 734 mm |
| Greutate | 57 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Control Wi-Fi | DA |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -10°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +46°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +18°C |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 60 luni |
| DATE TEHNICE | |
| Greutate | 11.5 Kg |






