Aparat de aer condiționat Inverter
Gree Pulsar GWH09AGBXB-K6DNA1A Inverter 12000 BTU Wi-fi, Generator Ioni Cold Plasma, Dezghețare inteligentă, Kit de instalare
CEL MAI MARE PRODUCĂTOR MONDIAL DE AER CONDIȚIONAT
Compania chineză Gree propune gama de unități Pulsar, care încorporează tehnologii avansate precum generatorul Cold Plasma+ și funcția "I feel".
Cold Plasma+
Control Wi-Fi
Senzor I Feel
Freon Eco R32
GREE dovedește responsabilitate față de poluarea mediului, prin folosirea agentului frigorific R32,
în timp ce asigură un consum de energie diminuat prin implementarea tehnologiei Inverter.
TEHNOLOGII CARE FAC DIFERENȚA
-
Protecție aer rece - după activarea în regim de încălzire, unitatea întârzie cu 1-5 minute emiterea aerului pentru a feri utilizatorul de curenți reci.
-
Funcția "Turbo" - ventilatorul operează la turație ridicată atât în răcire, cât și în încălzire, pentru a atinge rapid parametrii doriți.
-
Preîncălzire inteligentă - protejează împotriva curenților reci iarna, ajustând viteza ventilatorului intern treptat.
-
Dezghețare inteligentă - dezgheață unitatea externă doar când este nevoie, nu la intervale fixe, economisind substanțial energia.
-
Dezumidificare - excesul de umiditate este îndepărtat eficient prevenind disconfortul și apariția mucegaiului în casă.
AER CURAT ȘI SĂNĂTOS
Generator Cold Plasma+
Este o tehnologie avansată care îndepărtează mirosurile neplăcute, umidifică aerul și neutralizează aprox. 93% din bacterii, virusuri și alergeni prin emisia controlată de ioni în atmosferă.
Design modern, minimalist
- Design cu muchii rotunjite;
- Textură elegantă mată;
- Închiderea perfectă a flapsurilor, fără a lăsa interspații.
Ventilator cu 7 viteze
Ventilatorul are o funcționare ajustabilă pentru orice nevoie - având 7 trepte de viteză. La viteza minimă, climatul va fi invadat treptat de o răcoare confortabilă, iar treapta Turbo asigură o schimbare instantă a temperaturii.
TEHNOLOGII AVANSATE DE CONFORT
Funcția "I feel"
Dacă dorești un climat personalizat într-o anumită zonă a camerei, plasați telecomanda în acel perimetru, după care activați senzorul "I feel". Telecomanda transmite automat la fiecare 10 minute nivelul temperaturii, creând exact climatul dorit în preajma ta.
Fluxul de aer 3D
Funcțiile de oscilare a flapsului pe verticală și pe orizontală creează un flux de aer tridimensional care ajunge uniform în orice colț al camerei. Tehnologie excelentă pentru lipsa de curenți direcți.
Igienizare ușoară, demontare rapidă
Sistemul de prindere fără șuruburi permite demontarea rapidă a unității și curățarea facilă a filtrului, astfel încât igienizarea nu provoacă bătăi de cap.
WiFi Intelligent Control
Dacă dorești să monitorizezi permanent echipamentul de oriunde te-ai afla, o poți face cu ajutorul aplicației de mobil GREE+.
Vei fi la curent tot timpul cu starea funcționării:
• Vei putea programa temperatura pe intervale orare.
• Vei putea revizui la orice oră consumul de energie.
• Control prin comandă vocală cu ajutorul aplicațiilor inteligente.
Funcții Automatizate pentru Confortul Tău
Mod Auto
Senzorii aduc automat temperatura la nivelul preselectat.
Auto Clean
Ventilatorul previne eficient apariția mucegaiului curățând umezeala internă.
Autodiagnoză
Afișează erorile de funcționare imediat pe telecomandă și unitate.
Autorestart
Revine la setări conform memoriei după curenți de tensiune.
Display LED
Display luminos integrat subtil în panoul frontal al designului.
Sleep Mode
Reglează temperatura noaptea automat prin trei programe dedicate Sleep.
Timer
Reglează foarte ușor timpul de pornire și de oprire din casă.
Blocare copii
Setările nu pot fi schimbate accidental, securitate sporită pe telecomandă.
Afișaj ceas
Poți integra setările cu afișajul orar programabil și afișat direct.
UNITATE EXTERNĂ ECOLOGICĂ ȘI EFICIENTĂ
Freon Eco R32 - reduce impactul asupra mediului cu peste 65%.- Compresor în două trepte - tehnologie Inverter puternică.
- Cutie metalică anti-foc pentru protecția maximală a circuitelor.
- Placată cu strat anti-coroziv durabil - tehnologia Golden Fin.
- Clasă energetică Excelentă: A++ în Răcire / A+ în Încălzire.
Kit de Instalare Inclus
Acest echipament conține pachetul standard necesar montării complete.
Kitul de Instalare livrat în cutia acestui produs conține:
- Set 3 metri lungime - 2 țevi din cupru cu izolație
- Furtun de drenaj condens
- Mascare gaură de perforare / Accesoriu condens
- Bandă de matisat
*Restul de materiale necesare instalării sunt furnizate de către compania care efectuează montajul și sunt incluse în prețul montajului normal.
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | Gree |
| Tip produs | Rezidential |
| CARACTERISTICI | |
| Suprafata acoperita | 25-35 m² |
| Capacitate generală | 12000 BTU |
| Capacitate de răcire | 3.20 (0.90 - 3.60) kW |
| Capacitate de încălzire | 3.40 (0.90 - 4.00) kW |
| SEER | 6.10 |
| SCOP | 4.00 |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | GWH12AGBXB-K6DNA1A/I |
| Tip unitate | Split de perete |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Ionizare, Purificare, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | Da |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf |
| Debit de aer răcire | 280 / 320 / 350 / 400 / 480 / 520 / 590 m³/h |
| Debit de aer încălzire | 280 / 320 / 350 / 400 / 480 / 520 / 590 m³/h |
| Nivel de zgomot răcire | 24 / 26 / 30 / 33 / 35 / 37 / 41 dB |
| Nivel de zgomot încălzire | 24 / 26 / 30 / 33 / 35 / 37 / 41 dB |
| Suprafața de montare | Perete |
| Lungime unitate internă | 779 mm |
| Lățime unitate internă | 185 mm |
| Înălțime unitate internă | 260 mm |
| Greutate | 8 Kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | GWH12AGBXB-K6DNA1A/O |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | Rotary |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 15 m |
| Diferența de nivel maximă | 10 m |
| Nivel de zgomot | 51 dB |
| Putere sonoră | 64 dB |
| Lungime unitate externă | 732 mm |
| Lățime unitate externă | 330 mm |
| Înălțime unitate externă | 550 mm |
| Greutate | 25 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Control Wi-Fi | Da |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +43°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Țeavă conexiune lichid | 6.35 mm (1/4") |
| Țeavă conexiune gaz | 9.52 mm (3/8") |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 luni |
| Garanție compresor | 36 luni |

