Inverter Standing XPower 42QFD (R32)

-
Aspect elegant și confort maxim cu eficiență energetică
BTU/h
48000
Răcire cu etichetă energetică
A++
Etichetă energetică (încălzire / încălzire)hřev)
A+++
Capacitate de răcire
14,60 kW
Caracteristici
My Mode
Unitatea memorează modul de funcționare și temperatura dorite, astfel încât să puteți avea modul selectat instantaneu la simpla apăsare a unui buton.
Protecție împotriva fluctuațiilor de tensiune (168-264V)
Unitatea poate funcționa fără probleme cu un curent de tensiune de la 168 la 264V. În acest fel, se auto-protejează de eventuale fluctuații de tensiune în aceste limite.
Decongelare automată
Această funcție protejează unitatea exterioară și evaporatorul de formarea gheții, în timp ce acțiunea sa dezumidificatoare este eficientă chiar și la temperaturi ambientale extrem de scăzute.
Sistem de detectare a scurgerilor de agent frigorific
În cazul unei scurgeri de agent frigorific, unitatea detectează scurgerea și se oprește, anunțând utilizatorul prin afișarea unui cod de eroare pe suportul unității interioare.
Mod Turbo
Atinge temperatura dorită rapid și eficient
Distribuție aer 3D
Combinația dintre funcția de flux vertical și orizontal asigură o distribuție uniformă a aerului în spațiu, menținând temperatura optimă dorită.
3D DC Inverter
Unitatea interioară este echipată cu un motor cu ventilator invertor DC. Unitatea exterioară este, de asemenea, echipată cu compresor cu tehnologie invertor DC și motor cu ventilator. Cu 3 motoare invertoare de curent continuu, unitatea atinge performanțe maxime și eficiență energetică.
Sleep Mode
Economisește energie și îmbunătățește condițiile mediului în timpul nopții, pentru un somn confortabil. În timpul nopții, se face o compensare între temperaturile interioare și cele exterioare pentru a crea condițiile potrivite pentru un somn confortabil.
Repornire automată
După o potențială întrerupere a alimentării, unitatea va reporni automat, păstrând toate setările anterioare.
Notă
Producătorul își rezervă dreptul de a modifica caracteristicile produselor, elementelor și imaginilor, fără o notificare prealabilă.
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 48000 BTU |
| Capacitate de răcire | 14.60(4.95~15.45)kW |
| Capacitate de încălzire | 16.10(4.40~18.50) kW |
| EER | 2.81 |
| SEER | 6.1 |
| COP | 3.00 |
| SCOP | 4.0 |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Consum anual energie electrică răcire | 838/3850/3240 kW/h |
| Alimentare | Trifazat |
| Tensiune alimentare | 400 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | 42QFD048D8S |
| Tip unitate | coloana |
| Funcții | Autodiagnoza, Detectarea prezentei, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | NU |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Debit de aer răcire | 2413/2222/2027m³/H |
| Debit de aer încălzire | 2413/2222/2027m³/H |
| Nivel de zgomot răcire | 55/53/51.5 dB |
| Suprafața de montare | podea |
| Lungime unitate internă | 1935 mm |
| Lățime unitate internă | 629 mm |
| Înălțime unitate internă | 456 mm |
| Greutate | 58 kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | 38QUS048D8T |
| Tip compresor | Inverter |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 65 m |
| Diferența de nivel maximă | 30 m |
| Lungime unitate externă | 1935 mm |
| Lățime unitate externă | 929 mm |
| Înălțime unitate externă | 456mm |
| Greutate | 107 kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Suprafață acoperită | 120-130 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +50°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Țeavă conexiune lichid | (3/4") |
| Țeavă conexiune gaz | (5/8") |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |







