
De ce să alegi aparatul de aer condiționat Coloană de podea Gree R32 T-Fresh GVH48ALXK-M6DNC7A Inverter 48000 BTU?
Detalii funcții
Grilă de evacuare a aerului complet închisă
Datorită designului flapsurilor orizontale, la oprirea aparatului, grila se închide complet. Praful nu se depune pe componentele interne, iar aerul furnizat rămâne curat.
Acces facil la filtrul de aer
Filtrul se accesează lateral, se detașează rapid și se curăță ușor, pentru o igienizare fără bătăi de cap.
Auto-curățare evaporator
Ciclu automat: condensare, înghețare, dezghețare și uscare – pentru igiena internă a unității.
Flux de aer 3D
Direcționare pe verticală și orizontală pentru o distribuție uniformă a aerului în încăpere.
Pre-încălzire inteligentă
În mod încălzire, unitatea suflă aerul doar după ce a fost preîncălzit corespunzător.
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 48000 BTU |
| Capacitate răcire | 42650 (12283 - 46062) BTU |
| Capacitate încălzire | 46062 (9554 - 47768) BTU |
| Capacitate de răcire | 12.5 (3.6 - 13.5) kW |
| Capacitate de încălzire | 13.5 (2.8 - 14) kW |
| EER | - |
| SEER | 6.1 |
| COP | - |
| SCOP | 4.0 |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Consum anual energie electrică răcire | - |
| Consum anual energie electrică încălzire | - |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | GVH48ALXK |
| Tip unitate | Coloana |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | DA |
| Filtru | - |
| Debit de aer răcire | 1800 / 2000 / 2200 / 2400 m³/h |
| Debit de aer încălzire | 1800 / 2000 / 2200 / 2400 m³/h |
| Nivel de zgomot răcire | 51 / 53 / 55 / 57 dB |
| Suprafața de montare | Podea |
| Lungime unitate internă | 587 mm |
| Lățime unitate internă | 394 mm |
| Înălțime unitate internă | 1882 mm |
| Greutate | 57 Kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | M6DNC7A |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | rotary |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 30 m |
| Diferența de nivel maximă | 20 m |
| Lungime unitate externă | 1028 mm |
| Lățime unitate externă | 530 mm |
| Înălțime unitate externă | 822 mm |
| Greutate | 94 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Suprafață acoperită | 100-125 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +43°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Țeavă conexiune lichid | 9.52 mm (3/8") |
| Țeavă conexiune gaz | 15.88 mm (5/8") |
| Țeavă de conexiune condens | 20 mm |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |






