De ce să alegi aparatul de aer condiționat tip casetă Gree R32 U-Match VI GUD35T1/A-S-GUD35W1/NhA-S Inverter 12000 BTU?
Noul freon R32 este mult mai prietenos cu mediul
Alegerea unui echipament Gree cu freon R-32 reduce impactul asupra mediului cu peste 68% comparativ cu R-410A, datorită eficienței energetice ridicate. Freonul R32 este un agent frigorific de generație viitoare, care transportă în mod eficient căldura și are un impact redus asupra mediului înconjurător.
De asemenea, freonul R32 este ușor de reciclat, fiind un agent frigorific monocomponent, conceput pentru a susține standardele moderne de sustenabilitate.
Detalii funcții
Eficiență ridicată
Echipamentele sunt proiectate pentru a funcționa în condiții de eficiență energetică ridicată, obținând economii mari de energie.
Flux de aer la 360°
Echipamentele eliberează fluxul de aer prin opt fante de evacuare, asigurând o dispersie uniformă în încăpere.
Mod silențios
Echipamentele beneficiază de o funcționare silențioasă la cea mai mică treaptă de viteză a ventilatorului.
Interval de funcționare amplu
Echipamentele funcționează pe o gamă largă de temperaturi, iar limitările induse de temperatura ambientală sunt reduse semnificativ.
Tehnologie All DC Inverter
Toate motoarele echipamentelor beneficiază de tehnologia DC Inverter, ceea ce duce la o îmbunătățire substanțială a eficienței energetice.
Motor de calitate
Motorul de înaltă calitate asigură funcționarea stabilă, la un nivel redus de zgomot.
Gamă largă de tensiuni
Echipamentele sunt proiectate să funcționeze stabil și în siguranță, pe o gamă largă de tensiuni.
Design compact
Echipamentele sunt proiectate la dimensiuni optime, pentru spații de instalare limitate.
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 12000 BTU |
| Capacitate răcire | 11900 (3100-13700) BTU |
| Capacitate încălzire | 13600 (3100-15400) BTU |
| Capacitate de răcire | 3.50 (0.90 – 4.00) kW |
| Capacitate de încălzire | 4.00 (0.90 – 4.50) kW |
| EER | - |
| SEER | 7.20 |
| COP | - |
| SCOP | 4.10 |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Consum anual energie electrică răcire | - |
| Consum anual energie electrică încălzire | - |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | GUD35T1/A-S |
| Tip unitate | Caseta |
| Funcții | Autodiagnoza, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | DA |
| Filtru | - |
| Debit de aer răcire | 400 / 500 / 550 / 600 m³/h |
| Debit de aer încălzire | 400 / 500 / 550 / 600 m³/h |
| Nivel de zgomot răcire | 29 / 33 / 35 / 36 dB |
| Suprafața de montare | Tavan |
| Lungime unitate internă | 570 mm |
| Lățime unitate internă | 570 mm |
| Înălțime unitate internă | 260 mm |
| Greutate | 16.5 Kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | GUD35W1/NhA-S |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | rotary |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 30 m |
| Diferența de nivel maximă | 15 m |
| Lungime unitate externă | 675 mm |
| Lățime unitate externă | 285 mm |
| Înălțime unitate externă | 553 mm |
| Greutate | 24.5 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Suprafață acoperită | - |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +52°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Țeavă conexiune lichid | 6.35 mm (1/4") |
| Țeavă conexiune gaz | 9.52 mm (3/8") |
| Țeavă de conexiune condens | - |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |







