CARACTERISTICI DE TOP
Filtru sănătos Ag+
Design Compact
Serpentină de înaltă eficiență
Pompă interioară de drenaj de mare putere
Filtru sănătos Ag+
Filtrul Ag+ vine în echiparea standard. Acesta inhibă dezvoltarea bacteriilor și a virusurilor, asigurând astfel o sursă de aer sănătos pentru camera Dvs.
Design Compact
Designul compact cu grosimea corpului de numai 215 mm permite folosirea la maxim a înălțimii plafonului. Acesta este aparatul cu cel mai subțire design din clasa sa.
Serpentină de înaltă eficiență
Caseta compactă a adoptat un schimbător avansat de căldură, cu distanța dintre țevi de 5 mm. Acesta oferă o soluție constructivă mai puternică și mai eficientă pentru acest spațiu mic.
POMPĂ INTERIOARĂ DE DRENAJ DE MARE PUTERE
Înălțimea maximă de pompare pentru sistemul de drenaj este de până la 1200 mm.* Pentru a asigura drenajul pentru ciclurile lungi de folosire, se recomandă o înălțime de drenaj de ≤ 800 mm.
FLUX DE AER CURBAT
Fluxul de aer curbat optimizează circuitul aerului din încăpere, asigurând o temperaturâ uniformă, chiar și la colțuri.
APORT DE AER PROASPĂT
Portul de admisie aer proaspăt asigură introducerea de aer în încăpere pentru a îmbunătăți calitatea aerului.* Volumul de aer proaspăt nu poate depăși 20% din debitul total.
CONTROLUL UMIDITĂȚII
Senzorul de umiditate este standard pentru casetele compacte. În modul de funcționare DRY - DEZUMIDIFICARE, umiditatea relativă a încăperii poate fi afișată pe modulul de comanda pe fir YXE-E01U(E).
PLAFON ÎNALT
Dacă plafonul are inălțime mare, parametrii unității pot fi selectați folosind elementul de control prin fir, astfel încât să se poată compensa înălțimea plafonului. Puteți beneficia astfel de un flux de aer comfortabil la nivelul podelei chiar și în încăperile cu plafonul înalt.
AFIȘAREA DIRECȚIEI FLUXULUI DE AER
La schimbarea modurilor individuale pentru fluxul de aer, pe afișaj va fi afișată intermitent direcția corespunzătoare.
OPȚIUNEA DE DESCĂRCARE A PORȚIUNILOR DE CIRCUIT
În camerele cu contur neregulat, opțiunea de descărcare a porțiunilor de circuit poate fi utilă când dorim extinderea distribuției aerului până în cele mai incomode colțuri, fără unități interioare suplimentare.
AFIȘAREA CODURILOR DE EROARE
Codurile de eroare pot fi identificate prin intermediul display-ului de pe panou. La apariția unei erori, simbolul E și codul de eroare se vor aprinde intermitent, ajutându-ne să rezolvăm problemele mai repede.
CURĂȚAREA UȘOARĂ A FILTRULUI
Filtrul se poate spăla cu apă. După operațiunea de curățare a filtrului, grila poate fi instalată pe orice direcție. Grila nu are nevoie de ajustări pentru proiectele cu unități multiple, mulțumită designului pentru șablonul folosit, cu hexagoane și triunghiuri.
AFIȘAJUL ASCUNS
Diferit față de afișajul standard iluminat, temperatura pe panoul afișajului LED este foarte vizibilă. Afișajul este ascuns în modul "OFF", designul fiind simplu și neted.
SERPENTINĂ DE ÎNALTĂ EFICIENȚĂ
Caseta adoptă design de tip G, cu suprafață mărită pentru schimb termic. Comparat cu un schimbător tradițional de căldură, acesta asigură un grad mai înalt de eficiență și un consum mai mic de energie.
PANOU HIGH SENSE
Designul cu dislocare spațială triunghiulară și hexagonală ajută la obținerea unui zgomot foarte mic de "spargere" a fluxului de aer. Designul High Sense se poate potrivi cu orice stil de decorare interioară și asigură o distribuție îmbunătățită a fluxului de aer.
HI‑NANO
Sistemul HI‑NANO previne eficient înmulțirea bacteriilor. Generând un flux puternic de ioni, acesta distruge bacteriile și virusurile prin reciclarea aerului interior.
DESIGN CU FLUXURI DE AER INDEPENDENTE
Fluxul de aer pe 4 direcții poate fi controlat independent și inteligent în funcție de prezența oamenilor.
CONTROL INDIVIDUAL AL FLUXULUI DE AER
Control independent al fluxului de aer prin controller cu fir YXE-E01U(E) sau telecomandă RCH-RVD01.
SENZORUL DE DETECTARE
Modul de salvare a senzorului de detectare economisește energie detectând prezența în cameră și oprește automat când nu este ocupată.
FLUX LARG DE AER
Fluxul de aer poate să baleieze o zonă de până la 88°. Asigură răcire și încălzire uniforme în încăpere.
SMATE EYE – OCHIUL MAGIC
Sistemul Ochi Inteligent cu senzori duali detectează prezența în 4 zone, acoperind >50% din spațiu față de un singur senzor și folosind tehnologia imaginii termice.
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | HISENSE |
| Tip produs | Rezidential |
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 48000 BTU |
| Capacitate de răcire | 14.4 kW |
| Capacitate de încălzire | 17 kW |
| Clasă energetică răcire | A++ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Alimentare | Monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | AUC140UR4RKC8 |
| Tip unitate | Split de perete |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | Da |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Putere sonoră încălzire | 51 dB |
| Suprafața de montare | Tavan |
| Lungime unitate internă | 570 mm |
| Lățime unitate internă | 570 mm |
| Înălțime unitate internă | 215 mm |
| Greutate | 15.5 Kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | AUW140U6RN8 |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | Rotary |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 50 m |
| Diferența de nivel maximă | 30 m |
| Lungime unitate externă | 840 mm |
| Lățime unitate externă | 840 mm |
| Înălțime unitate externă | 298 mm |
| Greutate | 32 Kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Control Wi-Fi | da |
| Suprafață acoperită | 125-150 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +46°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -20°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| Kit montaj inclus | Nu |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 luni |
| Garanție compresor | 36 luni |






