CEILING RM_CTP


-
Designul simplu, dar elegant creează un mediu plăcut și relaxant, condiționând rapid aerul din încăpere la temperatura dorită.
SCOP MAX
5,05
Capacitate
3,6kW – 16kW
Operațiune
-27°C/+52°C (SDI) -15°C/+46°C (DI)
Garanție
2 ani
Caracteristici
COMFORT
• Control automat al jaluzelelor pentru confort și eficiență pe tot parcursul anului
• Niveluri scăzute de zgomot, datorită ventilatorului cu diametru mare și motorului DC
FIABILITATE
• Funcția de autocurățare permite fluxului de aer să rămână constant și proaspăt și reduce frecvența vizitelor de service
ADAPTABILITATE
• Puncte de scurgere antibacteriene disponibile opțional
• Kit de conectare disponibil ca opțiune pentru I/O externă fără pregătirea releului local
UȘOR DE INSTALAT ȘI DE ÎNTREȚINUT
• Acest design reprezintă cea mai bună soluție posibilă, acolo unde există o lipsă de spațiu sau absența unui gol în tavan
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 24000 BTU |
| Capacitate de răcire | 1.5-8.0 kW |
| Capacitate de încălzire | 1.5-9.0 kW |
| EER | 2.90 |
| SEER | 5.62 |
| COP | 3.62 |
| SCOP | 4.11 |
| Clasă energetică răcire | A+ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Consum anual energie electrică răcire | 1697kW/h |
| Alimentare | Monofazic |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | RAV-HM801CTP-E |
| Tip unitate | PLAFON |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Telecomandă | NU- se achizitioneaza individual |
| Debit de aer răcire | 1410/750 m³/H |
| Debit de aer încălzire | 1410/750 m³/H |
| Nivel de zgomot răcire | 56/51/44 dB |
| Suprafața de montare | TAVAN |
| Lungime unitate internă | 1270mm |
| Lățime unitate internă | 690mm |
| Înălțime unitate internă | 235 mm |
| Greutate | 29kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | RAV-GM801ATP-E |
| Tip compresor | Inverter |
| Agent frigorific | R-32 |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Suprafață acoperită | 50-60 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +50°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |


_slide-90x90.jpg)




