- Brosura-TOSHIBA coloana (817.04KB)
- Manual utilizare Toshiba Coloana (3.02MB)
- Manual instalare Toshiba coloana (5.84MB)
UNITATE DE PODEA TOSHIBA RM_FT


-
Unitatea de pe podea Toshiba combină fluxul de aer, difuzia largă a aerului și instalarea simplificată pentru a răci și încălzi încăperi mari.
SCOP MAX
4,41
Capacitate
5kW – 16kW
Operațiune
-27°C/+52°C (SDI) -15°C/+46°C (DI)
Garanție
2 ani
Caracteristici
ADAPTABILITATE LARGĂ
• Gamă largă de capacitate de la 2 la 6 CP
• Conectabil în modul monosplit sau twin
CONFORT
• Flux larg de aer pentru a răci și încălzi suprafețe mari
• Jaluzele orizontale și verticale pentru distribuția optimă a aerului
INSTALARE UȘOARĂ
• Poziționat direct pe podea pentru a simplifica instalarea
• Produs plug and play cu controler încorporat
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 48000 BTU |
| Capacitate de răcire | 2.6-18.0kW |
| Capacitate de încălzire | 2,4-19.0 kW |
| EER | 3.19 |
| SEER | 5.55 |
| COP | 3.31 |
| SCOP | 3.96 |
| Clasă energetică răcire | TBD |
| Clasă energetică încălzire | TBD |
| Consum anual energie electrică răcire | 4238kW |
| Alimentare | Trifazica |
| Tensiune alimentare | 400 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | RAV-HM1601FT |
| Tip unitate | coloana |
| Funcții | Autodiagnoza, Detectarea prezentei, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | DA |
| Filtru | Anti-alergeni, Anti-bacterian, Anti-praf, Deodorizant |
| Debit de aer răcire | 1760/1350 m³/H |
| Debit de aer încălzire | 1760/1350 m³/H |
| Nivel de zgomot răcire | 53/48/45dB |
| Suprafața de montare | podea |
| Lungime unitate internă | 1750mm |
| Lățime unitate internă | 600mm |
| Înălțime unitate internă | 390 mm |
| Greutate | 59 kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | RAV-GP1601AT8-E |
| Tip compresor | Inverter |
| Agent frigorific | R-32 |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Suprafață acoperită | 130-140 m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +50°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +24°C |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |







