Aparat de aer conditionat tip coloana Daikin SkyAir Advance-series Bluevolution FVA71A-RZASG71MV1 Inverter 24000 BTU-cadou controller MADOKA
Capacitate generală:
Daikin FVA71A-RZASG71MV1 · Unitate de Pardoseala 24.000 BTU pentru Spatii cu Tavane Inalte
Combinatia cu Sky Air Advance si tehnologia Bluevolution R32 ofera performanta profesionala pentru spatii comerciale, showroom-uri, restaurante si incaperi cu tavane inalte. Modelul FVA71A-RZASG71MV1 asigura distributia eficienta a aerului refulat pe verticala, cu 24.000 BTU, SEER 5.83 si SCOP 4.04 pentru confort constant si consum optimizat.
Unitatea Exterioara RZASG-MV1 · Performanta Suprema
PCB-ul racit cu agent frigorific garanteaza racire fiabila deoarece nu este influentat de temperatura ambianta. Unitate compacta, usor de instalat, ideala atat pentru sisteme noi, cat si pentru inlocuirea celor vechi cu R-22 sau R-407C. Pentru combinatia FVA71A-RZASG71MV1, capacitatea nominala este de 6.80 kW la racire si 7.50 kW la incalzire, cu SEER 5.83 si SCOP 4.04.

20 de Motive pentru a alege Daikin FVA-A

Regleaza continuu viteza compresorului in functie de solicitarea reala. Pormirile reduse duc la un consum de energie cu 30% mai mic si temperaturi stabile.

O vana si o rola unificate, cu mai putine piese mobile, producand mai putine vibratii si frecare. Ating o fiabilitate superioara fata de compresoarele rotative clasice.

Mentine temperatura interioara la nivelul de confort specificat pe durata absentei, prevenind variatiile extreme si economisind energie.

Selectarea deplasarii verticale a lamelor asigura un jet uniform de aer refulat pe inaltime, esential in spatiile inalte, pentru o distribuire excelenta.

Controleaza intregul climat interior din orice locatie, prin smartphone sau tableta, pentru managementul inteligent al spatiului tau.

Indicator realist ce demonstreaza functionarea aparatului pe intreg sezonul. Modelul FVA71A-RZASG71MV1 atinge SEER 5.83 la racire si SCOP 4.04 la incalzire, reducand impactul de mediu cu 68% utilizand R32 fata de R410A.

Inlocuirea rapida si de calitate a vechiului sistem, reutilizand in mod eficient tehnologia existenta pentru agentii vechi R-22 sau R-407C.

Unitatea poate fi utilizata exclusiv ca un ventilator, recirculand aerul din incapere fara a-l raci sau a-l incalzi activ.

Selecteaza in mod inteligent si autonom modul de racire sau de incalzire pentru a ajunge exact la temperatura dorita setata pe termostat.

Reduce automat zgomotul in timpul functionarii pe timp de noapte a unitatii exterioare cu 3 dB(A), prin scoaterea unui jumper.

Bucura-te de control complet permitand selectarea manuala din 3 viteze ale ventilatorului sau lasand sistemul sa optimizeze turatia.

Functie avansata ce permite reducerea inteligenta a nivelului umiditatii fara a produce variatii mari ale temperaturii din incapere.

Indeparteaza sigur particulele de praf si impuritatile din aer, asigurand astfel in mod constant o sursa sanatoasa de aer curat.

Programeaza detaliat actiunea de incalzire sau racire oricand doresti, atat zilnic cat si saptamanal, optimizand cheltuielile cu factura electrica.

Solutie profesionala ideala pentru mediul comercial. Porneste, opreste si regleaza usor aparatul, avand display integrat si durabilitate maxima.

Perfect pentru companii si birouri. Porneste, opreste si regleaza dintr-un singur punct central mai multe aparate de aer conditionat din cladire.

Sistem esential de protectie. Dupa orice cadere accidentala de tensiune, unitatea reporneste automat imediat cu setarile ei originale.

Simplifica enorm actiunea de intretinere, sistemul auto-analizand si indicand precis orice defectiune minora sau anomalie in functionare.

Pana la 4 unitati interioare pot fi conectate la o singura unitate exterioara. Toate vor functiona sincronizate in acelasi mod (racire/incalzire).

Ofera capacitatea de a elimina fiabil si eficient caldura din camere de servere si data centere, garantand 100% uptime si o maxima rentabilitate.
Afla totul despre Daikin SkyAir Advance FVA
Este Daikin FVA71A-RZASG71MV1 de 24000 BTU potrivit pentru o camera de 30mp cu tavane foarte inalte?
Capacitatea de 24000 BTU, echivalenta cu 6.80 kW la racire si 7.50 kW la incalzire, asigura un confort termic rapid. Desi pentru un volum standard la 30mp s-ar recomanda adesea 12.000 BTU, un spatiu comercial cu tavane inalte, expunere mare la soare sau trafic intens de persoane poate necesita puterea unui model SkyAir de 24000 BTU. Prin baleierea verticala a lamelor de refulare FVA, aerul coboara in zona de operare (0-2m) unde e cea mai mare nevoie, garantand temperatura ideala la sol.
Ce economie reala aduc SEER 5.83 si SCOP 4.04 la factura de curent?
Modelele FVA Bluevolution R32 de la Daikin dispun de compresor Inverter Swing si PCB racit cu agent frigorific. Pentru FVA71A-RZASG71MV1, valorile sezoniere SEER 5.83 si SCOP 4.04 indica o functionare eficienta pe intreg sezonul, reducand consumul fata de unitatile clasice vechi on-off. Tehnologia Daikin ajuta la optimizarea costurilor de exploatare in regim comercial.
Ce acopera garantia de 36 de LUNI pentru acest sistem Daikin SkyAir?
Garantia comerciala Daikin acopera absolut toate defectele de fabricatie, atat la unitatea interioara FVA cat si la agregatul exterior de mare putere RZASG-MV1. Pe langa hardware-ul superior japonez, oferim suport dedicat. In plus, functia integrata de auto-diagnoza limiteaza radical timpul necesar oricarei interventii.
Solutia Premium Pentru Tavane Inalte
Distributie avansata a jetului, R32 Eco-Friendly, garantie -15°C, SEER 5.83, SCOP 4.04 si tehnologie japoneza. Transforma experienta clientilor tai astazi cu liderul de piata Daikin.
Întrebări Frecvente (FAQ)
| CARACTERISTICI | |
| Capacitate generală | 24000 BTU |
| Capacitate răcire | 23202 BTU |
| Capacitate încălzire | 25590 BTU |
| Capacitate de răcire | 6.8 kW |
| Capacitate de încălzire | 7.2 kW |
| EER | 3.38 |
| SEER | 5.83 |
| COP | 5.41 |
| SCOP | 4.04 |
| Clasă energetică răcire | A+ |
| Clasă energetică încălzire | A+ |
| Consum anual energie electrică răcire | 408 kW/an |
| Consum anual energie electrică încălzire | 1559 kW/an |
| Alimentare | monofazat |
| Tensiune alimentare | 230 V AC |
| UNITATEA INTERNĂ | |
| Cod unitate internă | FVA71A |
| Tip unitate | Coloana |
| Funcții | Autodiagnoza, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Ventilatie |
| Culoare | Alb |
| Telecomandă | DA |
| Filtru | anti-praf |
| Debit de aer răcire | 14.0 / 16.0 / 18.0 m³/min |
| Debit de aer încălzire | 14.0 / 16.0 / 18.0 m³/min |
| Nivel de zgomot răcire | 38/43 dB |
| Suprafața de montare | Pardoseala |
| Lungime unitate internă | 600 mm |
| Lățime unitate internă | 350mm |
| Înălțime unitate internă | 1850 mm |
| Greutate | 42kg |
| UNITATEA EXTERNĂ | |
| Cod unitate externă | RZASG71MY1 |
| Tip compresor | Inverter |
| Tehnologie compresor | Swing |
| Agent frigorific | R-32 |
| Lungime maximă țevi | 50 m |
| Diferența de nivel maximă | 30 m |
| Lungime unitate externă | 940 mm |
| Lățime unitate externă | 320 mm |
| Înălțime unitate externă | 990 mm |
| Greutate | 60 kg |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Suprafață acoperită | 60-70m² |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe răcire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe răcire | +46°C |
| Temperatura exterioară minimă funcționare pe încălzire | -15°C |
| Temperatura exterioară maximă funcționare pe încălzire | +15.5°C |
| Țeavă conexiune lichid | 9.52 mm (3/8") |
| Țeavă conexiune gaz | 15.88 mm (5/8") |
| Țeavă de conexiune condens | 32 mm |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |











